World of Warships Kayıt

World of Tanks

  • 22 Eylül 2015
  • 1.577 kez görüntülendi.
World of Tanks
Yapımcı : Wargaming
Yayıncı : Wargaming
Tür : MMOTPS
Konu : Savaş
Durum : Final
Dil : Türkçe
Fiyat : Ücretsiz
Platform : Pc, Mac
Oy Ver
World of Tanks
43 votes, 8.00 avg. rating (80% score)

World of Tanks 20. yüzyıl ortalarında geçen (II. Dünya Savaşı), 350’den fazla tank çeşidini barındıran bir online tank savaş oyunu. Oyunda Sovyet, Alman, Amerikan, Çin, İngiliz ve Fransız tanklarından oluşan 380 civarında gerçek tank modeli bulunmakta. Oyuncular 30’ar kişiden oluşan iki takım halinde birbirlerine karşı savaşabiliyorlar.

World of Tanks Trailer İzle

World of Tanks oyununda 5 tank sınıfı bulunuyor, bu sınıflar ve özellikleri şöyle:
Hafif Tanklar: Bu sınıftaki tankların zırhları ince ve topları daha az etkili fakat hızlı hareket edebiliyorlar ve iki top ateşlemesi arasındaki süre daha kısa. Daha çok keşif için kullanmaya uygun böylece düşmanın yerini tespit edip hızlı şekilde geri çekilebilirler. Böylece exp de kazanabilirsiniz.

world of tanks oyunu

Orta Tanklar: Hızı biraz daha yavaş olsa da zırhları daha kalın, ateş gücü daha yüksek ve ölümcül olan bu sınıftaki tanklar ana muharebe tankıdırlar. Almanların Panter, Sovyetlerin T44 ve Amerikanların M4 Sherman’ları bu sınıftaki tanklardan.

wot oyna

Ağır Tanklar: Kara hayvanları arasında fil ne ise tanklar arasında da heavyler o. Girdikleri yerleri darmadağın eden bu metal canavarlar kalın zırhları ve ölümcül topları ile düşmanın kesinlikle uzak durması gereken sınıf. Almanların Maus, Sovyetlerin Is-7’leri bunlardan sadece ikisi.

world of tanks

Tanksavarlar: Diğer tanklar gibi 360 derece dönebilen taretleri olmayan tanksavarlar nisbeten küçük olmaları ve zırh delici mermilere sahip olmaları sayesinde bir suikastçi gibi bir anda çıkıp topunu ateşler ve gözden kaybolur.

Kundağı ;Motorlu SPG Sınıfı Tanklar: Obüs toplarını andıran bir namluya sahip bu tanklar ile menzilinizin yettiği her yere aşırtma diye tabir edebileceğimiz top atışları yapabiliyorsunuz. Düşmanın tek korunma yolu ya hızlı manevralar yapmak, ya da binaların arkasına siper almak fakat siper aldığı bina tahtaysa binayla birlikte düşmanı da yok edebiliyorsunuz.

World of Tanks oyununda tankınızı W,A,S,D tuşları ile hareket ettiriyorsunuz. Düşman tankına verdiğiniz zararlar, kazandığınız oyunlar, ele geçirdiğiniz düşman bölgeleri size exp ve para kazandırıyor. Böylece daha iyi bir tank alabilmeniz yanında tankınızın motorunu, taretini, topunu, süspansiyon sistemini kısacası herşeyini modifiye edip daha ölümcül bir makinaya sahip olabilirsiniz. Ayrıca bitirdiğiniz eğitimler de vuruş kabiliyeti ve top doldurma hızını gibi özellikleri geliştirebilir.

World of Tanks’ın simulasyon öğeleri barındırdığını söylemiştik, birçok şey gerçeğiyle birebir aynı mesela her tankın zayıf noktaları tankın modeline ve çeşidine göre değişiyor. Mesela bir Tiger gördüğünüzde paletlerinin üstüne ateş etmeniz ona daha fazla zarar verirken bir Hummel ile karşılaştığınızda motor kısmına ateş etmeniz daha akıllıca olacaktır.

World of Tanks 3 oyun moduna sahip. Bu modlar da kısaca şöyle:

Standart Savaş: İki takım birbirlerinin üssünü ele geçirmeye çalışır. 15 dk. içinde üssü ele geçiren ya da bütün düşman tanklarını patlatan taraf savaşı kazanır. Her iki takımda 15 tank olmak üzere 30 kişi aynı haritada çarpışır.
Çarpışma Savaşı: Bu modda harita üzerinde tek bir üs bulunur. Takımlar bu üsse sahip olmak ya da bütün düşman tanklarını devre dışı bırakmak zorundadırlar. Takımlar 15 tanktan oluşur.
Taarruz Savaşı: Takımlardan biri üsse sahiptir ve bu üssü 10 dakika boyunca savunmak durumundadır. Diğer takım ise saldırarak üssü ele geçirmeye çalışır. Takımlar 15’er tanktan oluşur.

World of Tanks Kayıt

World of Tanks Minimum Sistem Gereksinimi
İşletim Sistemi: Windows 2000 / XP /Vista / 7
İşlemci: Pentium 4 2.0 Ghz
RAM: 1 GB RAM
Harddisk: 5 Gb boş alan
Ekran Kartı: nVIDIA GeForce 6800 serisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ