World of Warships Kayıt

Zula : Yerli Yapım Mmofps Oyunu

  • 15 Eylül 2015
  • 1.839 kez görüntülendi.
Zula : Yerli Yapım Mmofps Oyunu
Yapımcı : Madbyte Games
Yayıncı : Lokum Games
Tür : Mmofps
Konu : Aksiyon
Durum : Final
Dil : Türkçe
Fiyat : Ücretsiz
Platform : Pc
Oy Ver
Zula : Yerli Yapım Mmofps Oyunu
79 votes, 8.03 avg. rating (80% score)

Türk oyun geliştirme şirketi Madbyte Games’in geliştirdiği ve ülkemizin ilk yerli yapım mmofps oyunu olan Zula, online fps oyunlardan hoşlanan Türk oyuncu kitlesi tarafından beğeniyle karşılandı. Grafikleri, haritaları, silah ve hiç de yabanc olmadığımız karakterleriyle birçok yabancı kaynaklı mmofps oyunundan daha kaliteli bir oyun olmuş Zula.

Zula Online Oynanış Videosu

Zula’da göreceğiniz karakterler bizlere hiç de yabancı değil çünkü yıllardır devam eden efsane Kurtlar Vadisi dizisinden fırlamış gelmiş Memati ile Abdulhey (her ne kadar isimleri farklı olsa da). Oyunun hikayesi de bu diziyle benzerlik gösteriyor ki hikaye kısaca şöyle:

Yabancı servis ajanlarının cirit attığı ülkemizde her yıl birçok masum insan bu ajanlar tarafından öldürülmektedir. Devlet buna bir çözüm bulmak için Üsteğmen Demir’i Gladyo isimli bu  yabancı yapının içine sızması için görevlendirir. Gladyo’nun işlerini alt üst eden Demir’in kimliği ortaya çıkınca Demir gizli bir yaşam sürmeye başlar fakat evleneceği gün Gladyo tarafından suikaste uğrar, bütün yakınları ölür kendisi de ağır yaralanır ve öldü denilip bırakılır. Demir iyileştiğinde ülkenin her tarafından bulduğu vatansever insanlarla Zula isimli gizli bir yapı kurar ve Gladyo’dan intikam almak için and içer.

zula karakterleri

Zula oyununda şu an için 10 farklı harita ile 3 oyun modu bulunuyor. Özellikle Üsküdar Sokakları ismindeki haritaya girdiğinizde yerli bir oyunda olduğunuzu fazlasıyla hissedeceksiniz: Duvarlarında muhtar adayları resimlerinin olduğu evler, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur posterlerinin asılı olduğu oda duvarları, köşedeki Kardeşler Market, onun yanındaki Yarenler Apartmanı ve ilerideki camiyi gördüğünüzde içinizi tatlı bir sevinç kaplayacak.

zula haritası

Oyunun grafikleri gayet canlı olmuş, silah modellemeleri ve patlama sesleri ülkemizde çok oynanan bazı yabancı oyunlardan daha kaliteli. Henüz silah çeşitleri fazla değil ağır makinalı, hafif makinalı, keskin nişancı tüfeklerinden oluşan 10 kadar ana silah var fakat her geçen gün yeni haritalar ve silahlar oyuna eklenmekte.

zula

Zula, yabancı oyunların hakim olduğu ülkemiz oyun piyasasında çok iyi yerlere gelebilecek potansiyele sahip bir mmofps oyun. Temennimiz böyle yerli yapımların sayısı artsın, bizim de tüm dünyada oynanan milyonlarca oyuncuya sahip mmo oyunlarımız olsun.

Zula Oyunu Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows XP, Vista, 7, 8
İşlemci (Cpu): Intel Pentium 4 3.0GHz-class
Bellek (Ram) : 512 Mb
Ekran Kartı (Gpu) : Nvidia Geforce 6600 veya üstü
Harddisk : 2 Gb boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP, Vista, 7, 8
İşlemci (Cpu): Intel Dual Core 2.4 GHz veya üstü
Bellek (Ram) : 1 Gb ve üstü
Ekran Kartı (Gpu) : Geforce 7600 GT veya üstü
Harddisk : 3 Gb

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ